طراحی ویلای دوبلکس به سبک کلاسیک

مساحت: 220 متر مربع
طراح معماری: گروه معماری آمود
طراح سازه: خانم مهندس سهرابی
موقعیت: شهرستان آوج- روستای قمشلو
کارفرما: جناب آقای اسماعیلی

روند طراحی و مشخصات طرح

ویلای سفید به مساحت سطح اشغال 220 متر مربع و در زمینی به مساحت تقریبی 1100 متر مربع واقع در روستای قمشلو از توابع شهرستان آوج می باشد. با توجه به  کوهستانی و سردسیر بودن جغرافیای منطقه، چالش اصلی در این طرح،استفاده حداکثری از نور خورشید به جهت ایجاد یک فضای مطلوب و دلنشین بود. بدین جهت با قرار دادن بازشوهای بلند و با مساحت زیاد در جداره های شرقی و جنوبی، تلاش گردید که استفاده حداکثری از تابش خورشید فراهم گردیده و و نیز  با طراحی فضای نشیمن و ایجاد بازشو در جداره شرقی طبقه دوبلکس ، با استفاده از کوران و گردش هوا در محیط، فضایی مطلوب ایجاد گردد.
خواسته های کارفرما شامل طراحی اتاق مهمان، فضاهای نشیمن شخصی و پذیرایی با مساحت مناسب و دسترسی مناسب آشپزخانه در عین محرمیت بود. که در روند طراحی اتاق مهمان به مساحت 23 متر مربع و دارای سرویس و حمام مستقل، در طبقه همکف و همانند یک واحد مستقل  و با دسترسی مناسب به فضاهای ورودی و پذیرایی عمومی  طراحی گردید.
در طبقه دوبلکس اتاق های خواب و بار جهت پذیرایی نوشیدنی  و خوراکی سرد و در تعامل با فضایی به مساحت 40 متر مربع طراحی گردید. به نحوی که از این فضا بتوان جهت سالن بیلیارد استفاده کرد.
فضای ناهارخوری در نزدیکی آشپرخانه و ایوان، به مساحت تقریبی 20 متر مربع طراحی شده است. بازشوهای این فضا در جداره شمالی بنا جهت استفاده از نور ملایم و تابش غیر مستقیم خورشید تعبیه گردیده است.
با توجه به اینکه خواسته کارفرما از ابتدای پروسه طراحی، فضای داخلی و خارجی کلاسیک بود، و از طرفی ایشان خواهان سادگی و خوانایی فضا هانیز بودند، سعی گردید که با استفاده از حداقل تزیینات و گچ بری های ساده، این خواسته تامین گردد. و در انتها شاهد طرحی نئوکلاسیک در پلان و تزیینات فضا هستیم.

آیا به سبک کلاسیک علاقه مندید؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و نیز سفارش طراحی و یا درخواست اجرا در این سبک با ما تماس بگیرید.

تماس با ما